İşyerinde, Şirketlerde İnternet Erişimi Kısıtlama, Düzenleme ve Raporlama

İnternet erişimi kısıtlama politikaları, ilk bakışta personeliniz için gereksiz bir kısıtlama gibi görünse de özellikle sosyal medya ve benzeri platformlara erişimlerin kısıtlanması personelinizin verimliliğinden tutunda, adil kullanım kotası tasarrufuna kadar geniş bir yelpazede bir çok fayda sağlamakta.

Sosyal medya örneğinden yola çıkarsak, personelinizin mesai saati içerisinde bir saatlik iş vaktini sosyal medyada geçirmesi dikkat dağınıklığından tutun, diğer personellerle arasında ki ilişkiyi bile etkilemektedir. Sosyal medya dan gördüğü bir haber veya olaydan etkilenen kullanıcıların davranış ve dikkat dağınıklığı gibi durumlar hakkında yapılmış bir çok bilimsel deney bulunmaktadır.

Basit bir şekilde örnek vermemiz gerekirse; On personel olan bir işletmede her personelin günde ortalama bir saatini sosyal medya da geçiriyor olması gün sonunda toplam da personellerinizin on saatini işi dışında geçirmesi anlamına gelir. Buda bir personelin tam gün mesaisine karşılık gelmektedir. Bu açıdan bakıldığında ay sonunda bir personele fazladan maaş ödediğiniz anlamına gelmektedir. Hiç kimsenin böyle bir durumu kabul edebileceğini sanmıyoruz.

Bilindiği gibi sadece ülkemizde uygulanan adil kullanım kotası sistemi işletmelerdeki internet problemlerinin en başında gelmektedir. Ayın ortası gelmeden biten adil kullanım kotanız ayın geri kalan zamanında zaten sağlıklı alamadığınız internet bağlantınızın önemli ölçüde (sahip olduğunuz hızın üçte biri oranında) biçimde yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bu önemli sorunun önüne, internet erişim kısıtlaması ve düzenlemesi politikaları çözümleri sunan NetWall network yönetim sistemlerimiz ile çözüm getiriyoruz.

Ücretsiz otuz gün demo kurulum hizmetimiz sayesinde öncelikle sistemimizi test ederek karar verme aşamasına geçebilirsiniz. Demo sürecinde kotanızın verimli kullanıldığını,  çalışanlarınızın verimlilik artışını da gözlemleyeceksiniz.

Posted in: Web Erişim Filtreleme

Leave a Comment (0) ↓

Leave a Comment