HotSpot Nedir? Nasıl Güvenli Bir HotSpot Hizmeti Sağlanabilir?

HotSpot halka açık alanlarda, restorantlar, kafeler, alışveriş merkezleri, kampüsler, hastaneler ve buna benzer ortak kullanım alanlarında, misafir ve müşterilere internet erişim hizmeti sunulmasıdır.

Hotspot terimi 98 yılında ilk defa Nokia tarafından kullanılmıştır.  2000’li yılların başında ücretsiz ve ücretli HotSpot uygulamaları dünyanın bir çok yerinde yaygınlaşarak kullanılmaya başlanmıştır.

Dünya’da bir çok yerde yaygın bir şekilde kullanılan bu uygulama sayesinde kullanıcıların internette erişimleri çeşitli kimlik doğrulama yöntemleri ile sağlanır. Bu yöntemler ile internet kullandırılan misafir ve müşterilerin herhangi bir kablosuz şifresi  kullanmadan internete erişimleri sağlanır. Bu uygulama ile birlikte 5651 sayılı İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN kapsamında kullanıcıların tüm internet hareketleri kimlik doğrulama yöntemi ile bulut sunucularda kanunda belirtilen şekillerde 2 yıl süre ile saklanır.

Bu uygulama sayesinde kanunen tüm sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz.

NetWall, HotSpot konusundaki gereksinimleri eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır. Şirketimize demo kurulumu yaptırarak 30 gün boyunca ücretsiz kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece sistemin faydalarını bizzat kullanarak görmüş olursunuz.

Posted in: HotSpot Çözümleri

Leave a Comment (0) ↓

Leave a Comment