İşyerinde, Şirketlerde İnternet Erişimi Kısıtlama, Düzenleme ve Raporlama

İnternet erişimi kısıtlama politikaları, ilk bakışta personeliniz için gereksiz bir kısıtlama gibi görünse de özellikle sosyal medya ve benzeri platformlara erişimlerin kısıtlanması personelinizin verimliliğinden tutunda, adil kullanım kotası tasarrufuna kadar geniş bir yelpazede bir çok fayda sağlamakta.

Sosyal medya örneğinden yola çıkarsak, personelinizin mesai saati içerisinde bir saatlik iş vaktini sosyal medyada geçirmesi dikkat dağınıklığından tutun, diğer personellerle arasında ki ilişkiyi bile etkilemektedir. Sosyal medya dan gördüğü bir haber veya olaydan etkilenen kullanıcıların davranış ve dikkat dağınıklığı gibi durumlar hakkında yapılmış bir çok bilimsel deney bulunmaktadır. (daha&helliip;)

Posted in: Web Erişim Filtreleme

Leave a Comment (0) →

Farkında mısınız? Çalışanlarınız İşyerinde İnternet Üzerinde Harika Vakit Geçiriyorlar

Evet, başlık doğru, neyse ki sosyal medya var… Gerçekten bize inanın, çalışanlarınız sizin iş yapılması için sağladığınız internet üzerinde harika vakit geçiriyorlar.

Şirketinizde, Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya sitelerinde geçirilen vakit aslında sizin vaktiniz. Siz bu vakit için ödeme yapıyorsunuz. İzin verin bu iş gücü kaybınızı sonlandıralım, çalışanlarınızı sosyal medya bağımlılığından kurtaralım. (daha&helliip;)

Posted in: Web Erişim Filtreleme

Leave a Comment (0) →

HotSpot Nedir? Nasıl Güvenli Bir HotSpot Hizmeti Sağlanabilir?

HotSpot halka açık alanlarda, restorantlar, kafeler, alışveriş merkezleri, kampüsler, hastaneler ve buna benzer ortak kullanım alanlarında, misafir ve müşterilere internet erişim hizmeti sunulmasıdır.

Hotspot terimi 98 yılında ilk defa Nokia tarafından kullanılmıştır.  2000’li yılların başında ücretsiz ve ücretli HotSpot uygulamaları dünyanın bir çok yerinde yaygınlaşarak kullanılmaya başlanmıştır. (daha&helliip;)

Posted in: HotSpot Çözümleri

Leave a Comment (0) →